Stolica Polski ? Wycieczka Krajoznawczo-Integracyjna

W dniach 7 ? 9 czerwca 2014 roku odbyła się wycieczka krajoznawczo-integracyjna zorganizowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych ?Siedlisko Pokoleń? . Celem wycieczki było zwiedzenie stolicy Polski ? Warszawy.

Pierwszego dnia po przybyciu do Warszawy uczestnicy udali się pod Sejm, który udało się zwiedzić pod przewodnictwem Posła na Sejm Pana Zbigniewa Chmielowca. Następnie dalej już z przewodnikiem wycieczka wyruszyła zwiedzać Warszawę. Podczas zwiedzania udało się zobaczyć: Cmentarz Powązkowski, Cmentarz Wojskowy, Kościół Św. Stanisława Kostki, Cytadelę (przejazd obok), Wilanów + ogrody, Świątynię Opatrzności Bożej ? zwiedzanie Panteonu oraz Łazienki Królewskie. Zwieńczeniem całego dnia był Multimedialny Park Fontann.

Drugi dzień zwiedzania turyści ?Siedliska Pokoleń? rozpoczęli od Starego Miasta, w tym m.in. Zamku Królewskiego, Rynku starego Miasta, Gnojnej Góry oraz pomników: Małego Powstańca i Szewca Jana Kilińskiego. Następnie w planie zwiedzania były Krakowskie Przedmieścia, czyli pomniki: Adama Mickiewicza i Mikołaja Kopernika, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza w czasie zmiany warty, ogród Saski oraz Teatr Wielki Opery i Baletu. Przedostatnim punktem tego dnia był wjazd na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki. Na zakończenie zwiedzania odbyła się ?Nocna podróż przez Warszawę?, podczas której można było zobaczyć przepiękne, nowoczesne zabudowania Warszawy w nocnej świetlnej scenerii.

Ostatniego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzili Warszawskie ZOO , nowoczesne Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie udali się do Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach.

Komentowanie wyłączone.